Літературні здобутки наших колег

/Files/images/lyutiy_2015/21.jpg

Земля моїх батьків : історико-краєзнавчий нарис / О.А. Дармовіс, В.М. Демчук , Л.В. Кальчик, Г.М. Патута . – Луцьк , 2011 . – 252 с.: іл.

Історико-краєзнавчий нарис «Земля моїх батьків» виданий авторським колективом у складі Дармовіс О.А., Демчука В.М., Кальчик Л.В., Патути Г.М. з використанням матеріалів районного конкурсу краєзнавчих досліджень бібліотечних працівників «Мого села історія жива», який проходив у 2 етапи у 2010 році і переможцями якого були бібліотеки сіл Промінь та Коршовець.
Ініціатором видання книжки став В.Демчук, який мав за мету доповнити та опублікувати надбання бібліотекарів, об’єднати в одне ціле архівні дані, спогади і тим самим донести історію своїх сіл майбутнім поколінням та широкому колу читачів. Висвітлені сторінки історії сіл Промінської сільської ради: героїчні, трагічні, радісні, з сивої давнини і до сучасності, які тісно вплетені в історію Волинської землі.
Нариси книги побудовані на спогадах учасників та свідків конкретних подій, жителів сіл Промінської сільської ради – Променя, Коршовця, Вербаїва, Лучиць, Мстишина, на архівних та документальних даних. Більшість матеріалів опубліковані вперше, як-от карти села Пулганів та пулганівських хуторів за 1925-1928 роки, шкільне свідоцтво за 1933 рік, кошторис будівництва школи 1934 року, протоколи засідань Ради Пілганівської філії «Просвіта» та ін. Численні світлини використані з особистого архіву В.Демчука та членів авторського колективу.
Видання адресоване краєзнавцям і всім закоханим в історію Волині.

Лариса Панасюк

/Files/images/tvorchst_nashih_zemlyakv/DSCN1078.jpg

/Files/images/lyutiy_2015/22.jpg

Панасюк Л. Вечір засвічує зірку: вірші-колисанки / Лариса Панасюк. – Луцьк: «Вежа», 2000. – 30 с.

Перша поетична збірка бібліотекаря районної дитячої бібліотеки, вже зрілої авторки, мешканки Луцька, уродженки села Поповичі Ковельського району, що на Волині.
Вірші цієї поетичної збірки народилися над колисками маленьких громадян Всесвіту. Це співанки, колискові, що їх створив материнський інстинкт, найперші обереги і провідники Народжених. Це вірші-побажанки і роздуми, в котрих радість і тривога, материнська молитва. У них спогади і про власне дитинство, роздуми про сьогодення, майбутнє, материнська молитва за долю малої Цивілізації світу.

/Files/images/lyutiy_2015/23.jpg

Панасюк Л. Промінь сонечка бринить: вірші / Лариса Панасюк. – Луцьк: «Волинська обласна друкарня», 2002. – 36 с.

До нової книги увійшли скоромовки, лічилки, загадки, вірші-колисанки. Авторка розробляє тему, започатковану у книзі «Вечір засвічує зірку». ЇЇ цікавить проблема якнайшвидшого входження дитини у світ, ознайомлення малих землян із довкіллям, пробудження дитячого інтелекту, формування почуттів, творення високої духовності.

/Files/images/lyutiy_2015/24.jpg
Панасюк Л.М. Ліниве ведмежатко: казки, оповідання для молодшого шкільного віку / Лариса Миколаївна Панасюк . – Луцьк: ВАТ «Волинська обласна друкарня», 2004. – 38 с.

Авторка збірки вдається до жанру дитячого оповідання. Неймовірні пригоди трьох товаришів, історії про неслухняного зайчика, нерозумне козеня. Ліниве ведмежатко, пихатого індика, бабу Ягу, Сонечко захоплюють уяву маленького читача. Мандрувати сторінками цієї книжечки напрочуд цікав.

/Files/images/lyutiy_2015/25.jpg

Панасюк Л.М. Казки від Сороки-Білобоки / Лариса Панасюк . – Луцьк: ВАТ «Волинська обласна друкарня», 2009. – 40 с.

Сорока-Білобока завжди на сторожі, вона все про всіх знає. Вона тобі і радіо, і телебачення, й Інтернет, і газета, і пошта. У будь-яку погоду поспішає до лісових мешканців із цікавими повідомленнями, актуальними новинами, найсвіжішими вістями, любить розповідати незвичайні історії, особливо ж похвалитись, що саме вона, Сорока-Білобока, першою дізналася про надзвичайні події. Якби не Сорока, в лісі ніхто б нічого не знав. Ну, майже нічого… «Казки від Сороки-Білобоки» – це захоплююча розповідь про пригоди лісових мешканців.
Кiлькiсть переглядiв: 1011

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.