БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА В ТОРЧИНІ

Бібліотечна справа в Торчині відома з давніх часів. Велика збірка духовної літератури була в торчинській двопрестольній церкві святого Георгія, побудованій 1539-1941 роках. Бібліотеку мав і тодішній власник Торчина князь Георгій Фальчевський. Його книги досі зберігаються в обласному державному архіві Луцька. До 1583 року в Торчині жив і працював священик і вчитель, переписувач духовних книг Ярмоген Яцкович . Переписаний ним тоді «Апостол» згодом потрапив у наукову бібліотеку Харкова.

Збірки книг були і пізніше в церквах та синагогах Торчина, а в священиків, інтелігенції - приватні бібліотеки. Книжкова крамниця діяла тут в ХІХ і ХХ століттях.

Бібліотека «Просвіти» в 1925-1928 роках налічувала більше півсотні книг і щоразу поповнювалась закупівлями свіжої літератури.

У повоєнних час Торчинська районна бібліотека мала книжкових фонд, який перевищував 100 тисяч томів, і близько 4000 читачів. Внаслідок багатьох цензурних вилучень літератури та списання зношених книг фонд зменшився більш як на половину. У 60-их роках у Торчині було шість бібліотек – районна, райкому партії, шкільна, медична, цегельного заводу і юнацька. Нині в селищі діють чотири бібліотеки: для дорослих, для дітей, загальноосвітньої школи, професійного ліцею.

КЛУБ ПРАВОВИХ ЗНАНЬ "ФЕМІДА".

З 2008 року при бібліотеці розпочав свою роботу клуб правових знань «Феміда», який об’єднав навколо себе молодь селища.

/Files/images/storya_bblotek/T1.jpg

Головною метою клубу є:формування основ правових знань учнівської молоді, ознайомлення їх із основними положеннями Конституції України та міжнародних нормативно-правових актів із прав людини. Виховувати у молоді переконання про важливість сумлінного ставлення до своїх прав і обов’язків. Сприяти вихованню патріотичних почуттів до рідної країни, прагнення внести свій вклад у розвиток України як держави демократичної та правової.

Клуб має свою емблему, статут, девіз, план роботи клубу.

Девіз клубу: «Знати свої права – означає вже на половину володіти ними».

Формами роботи засідань клубу є: усні журнали, круглі столи, години спілкування, диспути та дискусії, правові ігри, вікторини та конкурси.

/Files/images/storya_bblotek/T2.jpg

/Files/images/storya_bblotek/T4.jpg

В рамках роботи клубу проведено цікаві та різнопланові заходи: «круглі столи» «На паралельних дорогах прав і обов’язків», «Боротьба зі злочинністю – наша спільна справа», дискусії «У чому сенс життя і щастя людини», «Неформальні угрупування: як до цього ставитись», «Толерантне ставлення до інших. В чому воно проявляється?», зустріч з місцевими депутатами «Влада і громада», зустріч-діалог з юристом «Виконуй обов’язки, поважай порядок», турнір правознавців «Знавці права», години спілкування «Діти вулиці» - розплата за байдужість», «Ідеали юних… Які вони? У чому сенс і мета життя», правознавча гра «Що?Де?Коли?», бесіда «Біблійні заповіді як першоджерело морально-правових законів духовної свободи», бібліопікнік «Закон України для української дитини», відео-урок «Підліток і закон».

/Files/images/storya_bblotek/T5.jpg

/Files/images/storya_bblotek/T6.jpg

На засідання клубу запрошуються працівники правоохоронних органів, юристи, представники влади та громадських організацій. До тематичних засідань готуються слайди, буклети, підбираються відеоматеріали.

/Files/images/storya_bblotek/T3.jpg

БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ ДЛЯ ДОРОСЛИХ СМТ ТОРЧИН

Кiлькiсть переглядiв: 1045

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.