ІСТОРІЯ БІБЛІОТЕКИ

У с.Ставок ( нині Лище) філію товариства „Просвіта" було відкрито в березні 1925 р. Головою обрали молодого, енергійного Циплюка Артема Захаровича, який започаткував бібліотеку. Чималим на той час, хоча й далеким від дійсних потреб був її книжковий фонд. Сільська бібліотека нараховувала 160 примірників книг на суму 368 злотих, серед яких було 10 - історичних, 8 -театральних та 15 - природничо-господарських видань. Завідував бібліотекою Іван Максимович Гузюк. Бібліотека безкоштовно отримувала газети „Поступ", „Сила", „Громадянський голос", „Сільський господар", „Неділя", „Господарсько-кооперативний вісник". В 50-х роках XX ст. зі створенням колгоспу в новозбудованій конторі була виділена кімната для бібліотеки. В 1961р. її очолила Панасюк Зоя Тимофіївна, яка в 1964 р. як відмінник бібліотечної справи з делегацією волинських бібліотекарів відвідала Всесоюзну нараду бібліотекарів в Москві, де ділилась досвідом роботи із своїми колегами з різних регіонів Радянського Союзу.

/Files/images/storya_bblotek/іст Лище2.jpg

Сьогодні бібліотека знаходиться у приміщенні будинку культури, завідує бібліотекою Поліщук Ірина Леонідівна. Книгозбірня налічує 8586 примірників.

/Files/images/storya_bblotek/іст лище іра.JPG

З 2005 року при бібліотеці діє історико-краєзнавчий клуб за інтересами «Пошук» створений на базі Лищенсько школи, сільської бібліотеки, будинку культури. Метою клубу є пошук матеріалів про історію рідного краю та історичної спадщини, члени гуртка організовують літературні години та подорожі, зустрічі із письменниками і поетами. У 200 9-2010 рр. пошукові роботи клубу зайняли призові місця у районному конкурсі «Мого села історія жива», роботи були представлені у двох етапах: «Історія села у світлинах, спогадах односельчан» (до 70-річчя створення Волинської області) та «Війна пройшла крізь їхні долі» ( до 65 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні).

При бібліотеці також діє клуб для дівчаток "Маленька фея". В рамках засідань клубу дівчатка віком 7-12 років змістовно проводять своє дозвілля, розширюють свій світгляд, спілкуються з однолітками.

/Files/images/storya_bblotek/фея3.JPG

/Files/images/storya_bblotek/фея1.JPG

У вересні 2010 року Лищенська сільська бібліотека виграла грант програми «Бібліоміст» організований в рамках реалізації проекту «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету». Сьогодні завдяки цьому проекту, бібліотека має три комп’ютери, принтер, сканер, безкоштовний доступ до світової мережі Інтернет та інформаційних баз даних з метою навчання, підвищення кваліфікації, отримання інформації, відсутньої в фондах бібліотеки та дозвілля.

/Files/images/storya_bblotek/іст Лище1.jpg

Користувачі мають право безкоштовно:отримувати консультації з використання ресурсів Інтернету, копіювати, сканувати,інформацію, здійснювати комерційну діяльність за допомогою Інтернету купівля -продаж,оголошення, рекламу тощо) На базі інтернет-центру організовуються віртуальні подорожі, хвилини інформації з використанням Інтернет-ресурсів.

/Files/images/storya_bblotek/іст лище3.jpg

/Files/images/storya_bblotek/іст лище 4.JPG

ДИВ. БЛОГ БІБЛІОТЕКИ-ФІЛІЇ С. ЛИЩЕ

Кiлькiсть переглядiв: 1194

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.