Бородулін Святослав Іванович

/Files/images/pismenniki/Бородулін.JPG

Святослав Іванович Бородулін народився 12 липня 1927 року в містечку Червоноармійську Житомирської області в сім’ї вчителя. Учасник партизанського руху на Україні, в Польщі, Чехословаччині. По війні ще 6 років служив у Радянській Армії. Там почав друкувати вірші, оповідання в газетах військових з’єднань, організував і очолив літературний гурток 23-ї танкової дивізії, де служив. Був один із трьох переможців всеармійського літературного конкурсу на краще оповідання. Після демобілізації в 1951 році працював у редакціях районних газет на Житомирщині (м. Обруч), на Волині (Турійськ, Горохів, Локачі). В період з січня 1965 по липень 1966 років працював старшим редактором Львівського книжково-журнального видавництва (нині – «Каменяр»). Останні двадцять років працював у редакції Луцької районної газети «Слава праці». Там у 1967 році створив і очолив літературно-мистецьку студію «Зорі над Стиром». За участь у подіях Другої свіжої війни Святослав Іванович був нагороджений «Орденом Вітчизняної війни», медалями «За відвагу», «За хоробрість», «За перемогу над Німеччиною», «Словацьке народне повстання», «За мужність», партизанським хрестом «За польську свободу і народ». Його письменницька праця відзначена дипломами обласних літературних конкурсів, подяками, грамотами.

Література:

/Files/images/tvorchst_nashih_zemlyakv/Анекдоти по-волинськи.jpg
Бородулін С. Анекдоти по-волинськи / Святослав Бородулін. - Луцьк, 2012. - 52 с.

В книзі волинського письменника вміщено кращі по-волинськи анекдоти. Увагу привертають анекдоти про здоровя, сміх, які автор називає особливими що допомагають жити.

/Files/images/tvorchst_nashih_zemlyakv/А було колись.jpg

Бородулін С. І. А було колись (З нотаток журналіста) / Святослав Бородулін. - Луцьк: ПрАТ "Волинська обласна друкарня", 2012. - 96 с.

У повісті «А було колись» автор розповідає про своє дитячі роки, цікаві й трагічні події того часу, про свою трудову та літературну діяльність і роздуми.
/Files/images/tvorchst_nashih_zemlyakv/Князь.jpg

Бородулін С. І. Гнівний князь Багон: докум. повість / С. І. Бородулін. – К., Політвидав України, 1990. – 221 с.

В основу документальної повісті журналіста С. І. Бородуліна покладено трагічну долю невеликого загону волинських партизанів. Дії одного з перших партизанських формувань, мало чисельного й слабо озброєного, під командуванням С. О. Шковороди були виявом нескореності радянських людей, свідченням їх вірності Батьківщині. Багато бійців загону віддали перевагу смерті перед ганьбою стати рабами німецько-фашистських окупантів.

/Files/images/tvorchst_nashih_zemlyakv/Дивовижні новели.jpg

Бородулін С. Дивовижні новели / С. Бородулін. – Луцьк: Надстир’я, 1998. – 32 с.

Мабуть, невипадково автор цих новел називає їх дивовижними. Справді, кожна з них, як правило, гостросюжетна, тримає читача в напрузі, примушує задуматись, пробуджує співчуття до героїв, хоч не в кожній – благополучна кульмінація. Тут поруч – комедія і трагедія людських доль, але в цілому новели оптимістичні, цікаві.

/Files/images/tvorchst_nashih_zemlyakv/Доля полісянки.jpg

Бородулін С. Доля полісянки: роман / Святослав Бородулін. - Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2007. - 200 с.

В романі «Доля полісянки» розповідається про життєвий шлях колишньої звязкової Української Повстанської Армії з Волині Ніни Степанівни Бондар, яка рятуючись від карателів НКВД, понад 50 років жила під чужим прізвищем, але зуміла вижити і виховати сина Івана справжнім патріотом України.

/Files/images/tvorchst_nashih_zemlyakv/Крутоярська Заспа.jpg

Бородулін С. Крутоярська заспа: поліські оповідки / С. Бородулін. – Луцьк: Надстир’я, 1995. – 64 с.

Далекі мандри, справжня безкорислива дружба, самовіддані подвиги в ім’я справедливості – кому з нас у дитинстві не мріялося про це, як і ватазі підлітків із далекого поліського краю, осмислення явищ з позицій дитячого світосприймання – про все це з цікавістю прочитають не тільки школярі – ровесники героїв оповідань, але й дорослі.

/Files/images/tvorchst_nashih_zemlyakv/Обірвані струни.jpg

Бородулін С. Обірвані струни: повість / С. Бородулін. – Луцьк: Волин. обл. друк., 2006. – 156 с.

В основу повісті С. Бородуліна «Обірвані струни» покладено трагічну долю волинських юнаків-хліборобів, які в 1944 році добровільно, за покликом серця, пішли в лави Української Повстанської Армії, щоб змагатися за незалежність України. В тяжкому двобої з численними карателями НКВД повстанці рою загинули, а полонених було страчено. Повість художня, проте написана на документальній основі. Названо багатьох реальних учасників національно-визвольного змагу УПА проти фашистських і більшовицьких вторжників. Світлини деяких провідників УПА проти фашистських і більшовицьких вторжників. Світлани деяких провідників УПА на Волині подані в кінці книги. Даний твір виховує читача в дусі української національної ідеї.

/Files/images/tvorchst_nashih_zemlyakv/Перші кроки і літа.jpg

Бородулін С. Перші кроки і літа / Святослав Бородулін. - Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2011. - 56 с.

У повісті «Перші кроки і літа» автор розповідає про свої дитячі роки, цікаві й трагічні події того часу, про свою літературну діяльність і роздуми.

/Files/images/tvorchst_nashih_zemlyakv/Пісні Надстир\'я.jpg

Бородулін С. Пісні Надстир’я / С. Бородулін, С. Кордунова. – Луцьк: Надстир’я, 1995. – 38 с.

Поетична лірика Святослава Бородуліна привернула увагу самодіяльних композиторів Волині, які поклали на музику вже більше десяти його творів. У цьому пісеннику вміщені пісні на слова С. Бородуліна та пісні С. Кордунової, які можуть бути використані учасниками художньої самодіяльності й професійними співаками.

/Files/images/tvorchst_nashih_zemlyakv/Пообіч тихоплинної Турії.jpg

Бородулін С. Пообіч тихоплинної Турії: худож.-докум. повість / С. Бородулін. – Луцьк: Волин. обл. друк., 2005. – 104 с.

У цій книзі автор розповідає про діяльність Турійської районної організації Української соціал-демократичної партії в боротьбі проти польського гноблення у 20–30-ті роки минулого століття. Організація діяла на теренах Володимирського, Турійського і Ковальського районів. В той час УСДП з волі Сталіна була об’єднана з компартією Східної Галичини і перейменована в КПЗУ як складова частина компартії Польщі. У книзі використані численні архівні документи та розповіді живих свідків, які пережили трагедію КПЗУ.

/Files/images/tvorchst_nashih_zemlyakv/Прип\'ять у тумані.jpg

Бородулін С. Прип’ять в тумані: роман-дилогія / С. Бородулін. – Луцьк: Надстир’я, 2001. – 336 с.

Роман-дилогія С. І. Бородуліна «Припять у тумані» в основному розкриває життя колгоспного села на Поліссі з його позитивними героями 70-х, початку 80-х років. Автор показує ті невичерпні джерела народної мудрості і працьовитості, завдяки яким навіть в умовах колгоспно-кріпосницького ладу був помітний деякий поступ. Наближається час змін явно відчутна.

/Files/images/tvorchst_nashih_zemlyakv/Реп\'яшки.jpg

Бородулін С. Реп'яшки: гуморески, байки / Святослав Бородулін. - Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2008. - 56 с.

Збірка гуморесок, байок «Реп’яшки» Святослава Бородуліна про цікаві історії взяті з життя. Багато гуморесок присвячено маленьким діткам.

/Files/images/tvorchst_nashih_zemlyakv/Робітнича гордість.jpg

Бородулін С. І. Робітнича гордість: нариси / С. І. Бородулін. – Львів: Каменяр, 1964. – 72 с.

Автор нарису С. Бородулін на яскравих фактах показує, якою щасливою стала доля залізничника Лесюка за Радянської влади. Його невтомність, бажання приносити людям щастя не згасають і тоді, коли він став пенсіонером. Таким постає перед нами образ простого робі оновленої Волині.

Бородулін С. І. Серця повинні палати: повіть-хроніка / С. І. Бородулін. – К.: Держлітвидав УРСР, 1962. – 367 с.

/Files/images/tvorchst_nashih_zemlyakv/Співає скривджене Полісся.jpg

Бородулін С. Співає скривджене Полісся: повість / С. Бородулін. – Луцьк: Волин. обл. друк., 2004. – 124 с.

Сорок четвертий рік. Ніби й недовго до закінчення війни. Та на Волині триває кривава польсько-українська різня, у польських селах гинуть невинні люди. Повоєнне лихоліття: добровільно-примусова колективізація сільського господарства, розкуркулювання і виселення і виселення в Сибір кращих господарів з їхніми родинами – тяжкий час. А Полісся – співає. Перемагає життя.

/Files/images/tvorchst_nashih_zemlyakv/Чому плаче малинівка.jpg

Бородулін С. Чому плаче малинівка: повість / С. Бородулін. – Луцьк: Волин. обл. друк., 2003. – 100 с.

Повість С. Бородуліна «Чому плаче малинівка» на прикладі життя лише одного покоління відтворює трагічну багатостраждальну долю українського народу протягом XX століття. Герої повісті – прості селяни-трударі, чесна і самовіддана праця яких – основа їхнього добробуту. Засуджується багатовікова імперська політика геноциду українського народу різними вторжниками – москалями, поляками, німцями.
Кiлькiсть переглядiв: 1204

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.