Сіма Дмитрівна Кордунова

/Files/images/lyutiy_2015/7.jpg

Сіма Дмитрівна Кордунова народилася 14 лютого 1931 року в селі Лаврів Луцького району. Після закінчення середньої школи №3 в місті Луцьку поступила в Луцький учительський інститут на факультет української мови і літератури. Працювала в селі Боратин Луцького району. В 1956 році поступила на історико-філологічний факультет Луцького педагогічного інституту імені Лесі Українки, де навчалася заочно. По закінченню навчання з 1959 року працювала в школах району вчителем української мови і літератури.

В творчому доробку Сіми Кордунової, крім багатьох публікацій у пресі, вже є 12 книг, компакт-диск та музична збірка «Яснозора Волинь». Крім того, вона друкувалась в альманахах «Світязь» і «Перевесло» та колективних збірках районної літературно-мистецької студії «Зорі над Стиром».

Сіма Кордунова є членом Волинської обласної організації Союзу Українок, Волинського крайового Братства святого апостола Андрія Первозванного, Волинського відділення Всеукраїнської організації ветеранів та Волинського обласного відділення братства УПА.

Твори Сіми Кордунової

/Files/images/lyutiy_2015/8.jpg

Кордунова С.Д. Малюнки з натури: гумор і сатира / С. Д. Кордунова – Луцьк: Надстир’я, 1992. – 96 с.

В збірку увійшли гумористичні та сатиричні твори.

/Files/images/lyutiy_2015/9.jpg

Кордунова С.Д. Тривоги і надії: поезії / С.Д.Кордунова. – Луцьк: Надситр’я, 1995. – 42 с.

В книзі поезії Сіми Кордунової звучать тривоги за долю людини, народу, висловлюються оптимістичні надії на його краще життя, на світлу долю, щастя й добро.

/Files/images/lyutiy_2015/10.jpg

Кордунова С.Д. Хто кого стукнув ?: гумор і сатира / Сіма Кордунова. – Луцьк: Надстир’я, 1999. – 72 с.

Твори, що увійшли до цієї збірки, гостро критикують негативні факти нашого сьогодення.

/Files/images/lyutiy_2015/11.jpg

Кордунова С.Д. Добридень, світе !: вірші для дітей дошк. та мол. шк. віку / Сіма Кордунова. – Луцьк: Лучеськ, 2001. – 24 с., іл.

Книга для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Вона навчає любові до природи, до матері і Вітчизни, виховує доброту і почуття справедливості.

/Files/images/lyutiy_2015/20.jpg

Кордунова С.Д. Моя земля: книжечка для дошк. і мол. шк. віку / Сіма Кордунова. – Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2001. – 24 с.

Книжечка віршів для дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку.

/Files/images/lyutiy_2015/13.jpg

Кордунова С.Д. Зіниці душі: поезії / С.Кордунова. – Луцьк: Надситир’я, 2001. – 84 с.

У пропонованій збірці читач знову зустріне небайдужого, переконаного українського патріота, досвідченого майстра художнього слова, який гостро, недвозначно показує парадокси нашого сьогодення.
/Files/images/lyutiy_2015/14.jpg

Кордунова С.Д. У кривому дзеркалі: гумор і сатира / Сіма Кордунова. – Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2003. – 96 с.

Це третя книжка гумору та сатири Сіми Кордунової. В цій збірці авторка привертає увагу читачів до спотворених сторін людської поведінки, до аморальних вчинків, які стають на заваді цивілізованому розвитку українського суспільства.
/Files/images/lyutiy_2015/15.jpg

Кордунова С.Д. За чужою волею: оповідання / Сіма Кордунова. – Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2005. – 94 с.

Книжка вміщує 13 оповідань, різноманітних за тематикою та ідейним спрямуванням. Однак драматизм та трагізм подій в цих оповіданнях обумовлені такими суспільно-економічними і соціально-політичними обставинами, які були характерні для підневільної України в 40-90-х роках, що й дало можливість об’єднати їх під згаданою вище загальною назвою.

/Files/images/lyutiy_2015/16.jpg

Кордунова С.Д. Яснозора Волинь: пісенна збірка / Сіма Кордунова. – Луцьк: Волинська книга, 2007. – 32 с.

«Тексти пісень Сіми Кордунової написані на різноманітну тематику: патріотичну, ліричну, жартівливу. Ритмомелодика текстів повністю відповідає вимогам пісенного жанру. Тексти написані на якісному професійному рівні з використанням різноманітних літературно-художніх засобів, що робить їх емоційними й легкими для виконання. Тому волинські хорові колективи й окремі виконавці охоче беруть їх до своїх репертуарів», – так відгукнувся про пісенну збірку голова обласної Асоціації незалежних волинських письменників імені Павла Чубинського Олексій Добко.

/Files/images/lyutiy_2015/17.jpg

Кордунова С. Д. Пташина абетка: вірші для дітей дошк. та мол. шк. віку / С.Д. Кордунова. – Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2009. – 60 с.: іл.

У книжці автор подає у віршованій формі коротку характеристику найбільш поширених в Україні птахів, їх екологічні ніші та значення у природному взаємозв’язку з рослинним і тваринним світом, а також наголошує на бережливому ставленні дітей до навколишнього середовища. Назви птахів розміщені в алфавітному порядку, тому й називається вона «Пташина абетка».

/Files/images/lyutiy_2015/18.jpg

Кордунова С.Д. Стернясте поле: поезії / С.Д. Кордунова. – Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2010. – 134 с.: іл.

У книгу, крім нових поезій, увійшли й деякі вірші з попередніх збірок – «Тривоги й надії» та «Зіниці душі». Про тематику збірки говорять назви її розділів – «Карби на полотні часу», «То мій народ», «А то моя земля», в яких авторка торкається знакових подій в історії боротьби українського народу за свободу й незалежність. Поезії пронизані почуттям любові до свого народу і Батьківщини.

/Files/images/lyutiy_2015/19.jpg

Кордунова С.Д. Колиска родинна / С.Д. Кордунова . – Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2010 . – 324 с. : іл.

Книга є дослідницькою роботою з елементами історії й публіцистики, вмістила в собі невелику частинку історичної правди, гіркої і болючої, яку треба пам’ятати. Об’єктом дослідження історичних подій ХХ століття авторка обрала своє рідне село Лаврів, що в Луцькому районі на Волині . У книзі показано складні обставини життя села, що протягом одного десятиліття пережило чотири чужоземні окупації, та визрівання світоглядних переконань людей і утвердження їх в необхідності боротьби за власну свободу й незалежність. Складається книга з 10-ти розділів, до кожного з яких підібраний влучний епіграф. Письменниця вмістила в свій доробок багато старих світлин, які протягом тривалого часу збирала у мешканців рідного їй Лаврова.

/Files/images/serpen_2015/DSC_4806.jpg

/Files/images/serpen_2015/DSC_4808.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1286

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.